جمعه، 24 مرداد ماه، 1399      English


بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی 4 طرح بزرگ آب و فاضلاب در استان هرمزگان..

با دستور رئیس‌جمهوری بهره‌برداری و عملیات اجرایی 4 طرح بزرگ آب و فاضلاب شامل افتتاح مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهر "رودان" و فاز سوم آبرسانی به روستاهای قشم و اجرای تصفیه خانه آب سد سرنی و سد گابریک به صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، هم‌زمان با سفر حجت‌الاسلام دکتر "حسن روحانی" رئیس جمهوری و "رضا اردکانیان" وزیر نیرو به استان هرمزگان، امروز (چهارشنبه) مدول اول تصفیه‌خانه فاضلاب شهر "رودان" و فاز سوم آبرسانی به روستاهای قشم با دستور رئیس‌جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح و عملیات اجرایی تصفیه خانه آب بندر عباس از سد سرنی و احداث ساختمان سد گابریک آغاز شد.
بر اساس این گزارش، مدول اول تصفیه خانه فاضلاب شهر رودان به ظرفیت 7 هزارو 258 متر مکعب در شبانه روز به همراه 30 کیلومتر شبکه جمع آوری اصلی و فرعی با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال از محل منابع عمومی احداث شده و فاز سوم آبرسانی به روستاهای قشم نیز که با اعتباری بالغ بر 450 میلیارد ریال از محل منابع عمومی و صندوق توسعه ملی اجرایی شده است، تأمین آب مورد نیاز 35 روستا را در برنامه دارد.
برای پروژه‌های تصفیه خانه آب بندرعباس از سد سرنی و احداث ساختمان سد گابریک که عملیات اجرایی آنان امروز آغاز شده است در مجموع 2 هزار و 550 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است و قرار است این طرح‌ها در سال 1399 به بهره برداری برسند.
میزان اعتبار طرح تصفیه خانه آب بندرعباس از سد سرنی با ظرفیت 2 مترمکعب در ثانیه، 750 میلیارد ریال است که از محل بانک توسعه اسلامی تأمین اعتبار می‌شود و برای احداث ساختمان سد گابریک که تأمین 28.9 میلیون متر مکعب آب برای مکران را در دستور کار دارد اعتباری معادل 1800 میلیارد از محل اعتبارات توسعه مکران در نظر گرفته شده است.
بر اساس این گزارش، طرح‌های تصفیه خانه آب بندرعباس از سد سرنی، فاز اول سامانه نمک زدایی (آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی بندرعباس) آبرسانی به شهر بشاگرداز سد جگین، 14 مجتمع آبرسانی روستایی، تصفیه خانه فاضلاب شهر میناب، تکمیل پست‌های برق اژبیان، پیامبر اعظم و فرهنگ میناب و طرح کمک به تأمین برق شهرستان ابو موسی از جمله طرح‌هایی هستند که در استان هرمزگان در حال اجرا هستند.
همچنین دو طرح ویژه شامل طرح فاضلاب بندرعباس با هدف افزایش جمعیت تحت پوشش به 760 هزارنفر و نیروگاه هرمزگان (سیریک) با هدف تأمین برق به میزان 1400 مگاوات در این استان با مجموع اعتباری بالغ بر 76 هزار میلیارد ریال در دست اجرا است.
میزان اعتبار طرح فاضلاب بندرعباس که قرار است در سال 1399 به بهره برداری برسد، 7 هزار میلیارد ریال است که از محل تقویت اعتبارات طرح و یا ایجاد ردیف جدید خرید تضمینی پساب در نظر گرفته شده و برای نیروگاه سیریک نیز که قرار است در سال 1400 به بهره برداری برسد، اعتباری بالغ بر 69 هزار میلیارد ریال از محل فاینانس روسیه در نظر گرفته شده است.

 

صفحه نخست  |  کالري تصاوير  |  گالري ويدئو   |   خبرها و رويدادها  |  فرم استخدام  |  ارتباط با ما